خرید تاج گل

گیاه لاوندر یا اسطوخودوس یکی از معطر ترین گیاهان دارویی در جهان محسوب می‌شود که در مناطق مختلف ی از ایران، هند، چین، انگلیس کانادا به صورت خودرو بیشتر شدن می‌کند. این گیاه علاوه بـر آنکه به عنوان گیاه دارویی پرویژگی در طب سنتی کشورمان و طب سنتی کشورهای چین هند مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یک خوراکی مفید در سبد غذایی بسیاری از خانواده های آسیایی و اروپایی وجود دارد.


امروزه عصاره چای کیسه ای روغن این گیاه به صورت صنعتی بوسیله کارخانه های تولید گیاهان دارویی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می گیرد. مصرف خوراکی و موضعی این گیاه به اضافه آنکه سبب تقویت عملکرد دستگاه عصبی بدن می‌شود می‌تواند خیلی ی از اختلال‌ها بیماری ‌های جسمی مانند اسپاسم‌های عضلانی، ضعف عمومی و بی‌خوابی را بهبود نماید . به اعتقاد بهبود گـران طب سنتی ایران، چین و هند آشامیدن روزانه فنجان از چای یا دمنوش گیاه لاوندر یا اسطوخودوس می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به بسیاری از ‌ها تاثیر گذار باشد.

اسطوخودوس مصارف دارویی زیاد بسیاری در طب سنتی ایران دارد. در طب سنتی از اسطوخودوس به صورت دمنوش و گیاهان دارویی خشک مصرف می شود.

دمنوش اسطوخودوس چه خاصیتهای ی دارد؟
• اسطوخودوس ویژگی آرام بخشی دارد

دمنوش اسطوخودوس با عطر بی نظیر و آرام بخش خود، شما را آرام می نماید . مطالعات نشان می دهند که اسطوخودوس سرعت کار دستگاه عصبی را پایین می آورد باعث آرامش شخص می شود.

این ویژگی به رفع اضطراب ، بی خوابی، اضطراب افسردگی کمک می نماید . یافته های بررسی ها نشان می دهد روغن اسطوخودوس، میزان درد ناشی از تزریق زیرجلدی را كم شدن می دهد. روغن های فرار و عطر آرام بخش اسطوخودوس در وقت دم کردن، آزاد می شوند.

• اسطوخودوس جهت رفع موارد گوارشی
یکی دیگر از فرد دهای سنتی دمنوش اسطوخودوس، بهبود موارد گوارشی همچون معده ی عصبی و سوءهاضمه است. طبق مطالعات ، این فرد د اسطوخودوس از لحاظ علمی نیز ثابت شده است. پژوهش ها نشان می دهد ماساژ روغن اسطوخودوس به آرامش عضلات صاف روده یاری می نماید . پژوهش دیگری نشان می دهد روغن اسطوخودوس از تشکیل زخم معده پیشگیری می نماید گوارش را تسهیل می نماید .

چای اسطوخودوس ، خواب‌آوری طبیعی
آشامیدن چای لاوندر پیش از خواب به افرادی که دچار اختلال خواب می باشند شب ها چندین بار از خواب بیدار می شوند، کمک می نماید تا به مرور خوابی آرام و بی دغدغه را تجربه کنند. جهت بهره‌مندی از تاثیر این چای کافی است یک ساعت پیش از خواب شبانه یک فنجان چای لاوندر را به صورت ولرم بنوشید. جهت تولید و ساخت این چای کافی است یک قاشق چای‌خوری برگ خشک شده این گیاه را درون فنجان آب جوش بریزید سر فنجان را با یاری نعلبکی ببندید تا در عرض 10 دقیقه دم بکشد.

کمپرس گیاه اسطوخودوس کاهش درد
کمپرس جوشانده گیاه اسطوخودوس در تسکین دردهای ناشی از کوفتگی‌ها ضرب‌دیدگی‌ها زیاد اثر گذار است. جهت تولید و ساخت این کمپرس کافی است 3 تا 4 قاشق غذاخوری از گیاه خشک شده اسطوخودوس را با 2 لیوان آب مخلوط کرده روی گرما قرار دهید. بعد از آنکه این مخلوط به مدت 10 دقیقه جوشید آن را صاف کرده و اجازه دهید به اندازه کافی سرد شود. پس این مایع را با یاری دستمالی نخی تمیـز روی موضع مورد نظر کمپرس بکنید . خوب است مجوز دهید تا این مایع به اندازه کافی سرد شود زیرا گرمای آن احتمال دارد سبب ظهور خونریزی‌های زیر پوستی در ناحیه ضرب دیده شود.

بهبود سرگیجه ضعف عمومی
بهبود گـران نحوه های طبیعی بهبود ی در جهان با یاری گیاه خشک شده لاوندر و عسل ترکیبی تولید و ساخت می کنند که مصرف این ترکیب به وقت ظهور سرگیجه ضعف عمومی خیلی اثر گذار است. در این شرایط بهبود گران یک قاشق غذاخوری از پودر برگ‌های خشک شده لاوندر را با یک قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب گرم مخلوط می کنند. آشامیدن این ترکیب می تواند در مدت كمی ضعف بیمار را برطرف کرده سرگیجه را از بین ببرد.

اضافه کردن 10 تا 15 قطره از عصاره گیاه لاوندر در وان حمام دراز کشیدن در آن به مدت 20 تا 30 دقیقه در رفع خستگی و کوفتگی بدن بسیار زیاد تاثیر گذار است. دراز کشیدن در آبی که با این عصاره مخلوط شده باشد علاوه بـر آنکه سبب تخلیه اضطراب ‌ها و تنش‌های روزانه می‌شود به ویرایش گردش جریان خون یاری کرده کیفیت خواب افراد را ارتقا می‌دهد.

• اسطوخودوس ضدّ تشنّج و اسپاسم
تشنّج به دنبال انقباض و شل شدن سریع غیرارادی عضلات ایجاد می شود و سبب لرزش بدن می شود. اسپاسم هم به همین صورت است با این فرق که عضلات منقبض باقی می مانند.

روغن اسطوخودوس به كم شدن تشنّج و اسپاسم یاری می نماید . محققان بر این باورند که اسطوخودوس، کانال های کلسیم را مسدود می نماید و به این ترتیب مانع از انقباض عضلانی می شود.

7 نکته طلایی در مورد اسطوخودوس
* اسطوخودوس از عبارت گیاهان دارویی است که خاصیتهای بهبود ی متنوعی دارد. برگ‌ها، گلبرگ‌های بنفش رنگ و سرشاخه های این گیاه از عبارت بخش‌هایی از این گیاه است که جهت بهبود ‌های مختلف از طرف بهبود پرهزینه طب سنتی توصیه شده است.

* بهبود گـران طب سنتی مصرف چای اسطوخودوس را یکی از با کیفیت ترین داروهای گیاهی برای تقویت معده و بیشتر شدن عملکرد آن می دانند.

* اسطوخودوس به جهت داشتن خواص مفید در پاکسازی کبد می‌تواند از ابتلا به بسیاری از بیماری ‌ها اختلال‌های کبدی پیشگیری نماید .

* آشامیدن چای یا جوشانده برگ های خشک شده اسطوخودوس در كم شدن التهاب تورم دستگاه تنفسی مناسب است و سبب بهبود سرفه می‌شود.

* گاهی از بهبود گـران طب سنتی معتقد هستند که مصرف گیاه اسطوخودوس در افرادی که دچار خواب‌رفتگی دست پا می‌شوند زیاد تاثیر گذار است.


* بهبود گـران طب سنتی چین معتقد هستند که آشامیدن جوشانده اسطوخودوس سبب پیشگیری و بهبود تهوع می شود.

* مصرف موضعی خوراکی از گیاه اسطوخودوس همچنین آنکه سبب تقویت توان سیـستم عصبی می شود می تواند سبب تنظیم ضربان قلب و کنترل تپش قلب شود.

نکات احتیاطی برای استفاده اسطوخودوس
دمنوش اسطوخودوس نسبتاً بی تهدید است ولی می تواند موارد ی را ایجاد نماید ، به خصوص چنانچه از دارویی مصرف می بکنید که کار دستگاه عصبی مرکزی را نماید می کنند. استفاده همزمان دمنوش اسطوخودوس با داروهای خواب آور، آرام بخش و ضدافسردگی مساله ایجاد می نماید . اگر بعد از مصرف دمنوش اسطوخودوس هر نوع واکنش حسّاسیتی همچون لرزش یا گرفتگی گلو را تجربه کردید، مصرف را قطع بکنید .

دمنوش آرام بخش اسطوخودوس و نعناع
مواد ضروری
دو لیوان آب جوش
۲ قاشق چای خوری گلبرگ های خشک شده یا تازه ی اسطوخودوس
½ پیمانه برگ های تازه ی نعناع

آموزش تهیه و تولید دمنوش اسطوخودوس
گلبرگ های اسطوخودوس برگ های نعناع را به آب جوش اضافه بکنید و بگذارید ۱۵ دقیقه دم بکشد. دمنوش را صاف بکنید و اگر خواستید، یک قاشق چای خوری عسل به آن اضافه بکنید . این میزان برای دو نفر کافی است.